Forte Sound

To content | To menu | To search

Home › Czynniki wywołujące nieświeży oddech

Czynniki wywołujące nieświeży oddech

Nieznośny zapach z ust prowadzi do kiepskiego nastroju, odkształcenia obrazu postrzegania swojego wyglądu, problemów z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich a nieraz także do zakłóceń depresyjnych. Są też tacy, którzy nie dostrzegają problemu a to uniemożliwia wdrożenie leczenia prawidłowo wcześnie. Jakie czynniki generują nieświeży oddech oraz w jaki sposób ich unikać?

http://www.infernos.pl/
Niewłaściwa higiena jamy ustnej - to główny powód nieświeżego oddechu jaki przychodzi do głowy. Kiepska pasta do zębów, niestosowanie nici stomatologicznych i płynów bakteriobójczych sprawia, że w ustach zostają resztki jedzenia i mnożą się bakterie. Jednakowo częstą przyczyną będzie halitoza. To smutne, jest ona trudna do zdiagnozowania. By ją wyleczyć stosuje się suplementy oraz środki farmakologiczne.

Nieświeży oddech symptomem choroby Nieznośny zapach ust nie zawsze należy traktować jako problem sam w sobie. Częściej jest to jedynie objaw toczących się w jamie ustnej etapów chorobowych, takich jak próchnica, aftoza, pleśniawka, drożdżyca a w skrajnych przypadkach również nowotwór. To wobec tego przynajmniej raz w roku bądź też częściej należy odbywać wizyty kontrolne stomatologiczne. Podczas zabiegów profilaktycznych doktor usunie kamień i płytkę nazębną, które także są w stanie odpowiadać za przykry zapach w jamie ustnej..


Zobacz:
Niedrogi hydraulik w Poznaniu zna ktoś?
Rozwód: co robić?
Jagody acai nie tylko na redukcję wagi dla starszych osób
Uchwyty na rower na dach
Zapis paragonów w programie urządzeń fiskalnych Poznań