Forte Sound

To content | To menu | To search

Home › Na co zwrócić uwagę szukając prawnika?

Na co zwrócić uwagę szukając prawnika?

W epoce ostatnich czasów, w których rynek usług prawnych jest wymownie nasycony. Przebieg znajdywania dobrego adwokata jest bardzo skompilowany. Szczególnie jeżeli nie mamy obeznania w obrębie prawa.

Naturalnie najlepiej jest wybrać swojego specjalistę na polecenia rodziny lub przyjaciół. Jednak co w ewentualności kiedy nie mamy takiej opcji? Opisujemy jakie cechy musi mieć dobry adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być oddany w osobistą pracę. Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwszym kontakcie. Skoro specjalista nie ma dla nas terminu na wyłączne spotkanie lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podejmować z nim współpracy. W tego typu sytuacjach nie możemy oczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów. Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne.

Jeżeli adwokat w szybkim czasie zaproponuje nam możliwości taktyki podpartej adekwatnymi papierami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Poza tym musi powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności.

Czasem bywa tak, że wystawione dokumenty mogłyby zostać zredagowane w lepiej efektywny sposób.

Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przywiązać uwagę jest konsekwencja działań prawnika. Powinien on wybrać najlepszą drogę działań oraz do końca sprawy się jej trzymać. Jeśli w ciągu postępowania prawnego jego zdanie kilkukrotnie sięzmienia lub proponuje nam wariantowe sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


Zerknij po więcej tutaj: Adwokat legnicki