Forte Sound

To content | To menu | To search

Home › Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Nietypowe funkcje podnośnika koszowego

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pojawiają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..