Forte Sound

To content | To menu | To search

Home › Owoce acai gwarantują dawkę witamin dla każdego z nas

Owoce acai gwarantują dawkę witamin dla każdego z nas

Jagody stały się znane na początku w USA w obecnym wieku, choć rodowici mieszkańcy Ameryki Południowej znali ich właściwości od ponad wieku. Przeprowadzone masowe badania udowodniły, że ich spożywanie ma znaczny wpływ nie tylko na spalanie tkanki tłuszczowej, lecz i wygląd skóry, we wspomaganiu leczenia wielu poważnych chorób i ochronie zdrowotnej. Głównie dzięki elementom odżywczym jagód zwiększa się siła witalna. A więc dla aktywnych fizycznie osób te lipidy mają niemałe znaczenie.Oprócz krzepy fizycznej dzięki nim można ćwiczyć i umysł. Kwasy z grupy Omega usprawniają funkcjonowanie mózgu, w tym analityczne myślenie i czujność. Wydajność organizmu u osób spozywających owoce acai wynika z poziomu białka.

Aminokwasy budzą przyrost zaangażowania, rozbudowę mięśni bez konieczności zwiększenia wysiłku. Na zmęczenie, a prawidłowo jego brak wpływają, poza udziałem aminokwasów także mikroelementy, których ciężko doszukać się w innych produktach tego typu.

Oczywiście na proces odchudzania ma spory wpływ przemiana materii.

Dzięki błonnikowi i pozostałym składnikom jagód ustrój polepsza trawienie, wypróżnianie i filtrację, chociażby z toksyn i zbędnych składników, tak „ulepszanych” dzisiaj produktów spożywczych. Owoce acai mają też wpływ na łagodzenie stresu, ograniczenie procesu starzenia organizmu a nawet polepszenie życia seksualnego.

Istnieje też przekonanie, że mogą, dzięki właściwościom przeciwzapalnym i oczyszczającym zapobiegać tak rosnącej niepłodności, a nawet nowotworów. Od stuleci jagody stosowane były przez Indian w terapii schorzeń żołądkowo – jelitowych, stanach zapalnych i czyrakach. Nastepne badania znalazły potwierdzenie udziału beta-karotenu i witaminy C zawartych w owocach acai na polepszenie wzroku i prewencję zaćmy na przykład. Acai ostatecznie polepszają działanie układu odpornościowego, chroniąc przed bakteriami, wirusami i innymi niezdrowymi substancjami.

Ze zdrowotnych cech warto wymienić też redukcję poziomu ciśnienia krwi, wpływ na układ krążenia czy zapobieganie miażdżycy. Redukują wskaxnik cukru i cholesterolu w organizmie i zapobiegają działaniu wolnych rodników. Jednak przeważnie wykorzystuje się acai w obniżaniu wagi ciała – spożywanie acai zmniejsza uczucie głodu, pozwala kontrolować apetyt, a co z tym związane, w parze z aktywnością sportową i zdrowym odżywianiem – zapewnia utratę wagi i osiągnięcie perfekcyjnej figury..
Dużo ciekawych opinii możesz znaleść pod tym linkiem:: prendre masse musculaire naturellement