Forte Sound

To content | To menu | To search

Home › Zadbaj o elewację wykonaną z kamienia

Zadbaj o elewację wykonaną z kamienia

Elewacja z kamienia jest wyjątkowa – wytworna,wytrzymała oraz wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne. Jest w stanie wytrzymać wiele lat, pod warunkiem, że będzie odpowiednio pielęgnowana. Kamień nadaje się do wykańczania elewacji, układa się go na elewacjach domów domów prywatnych i biurowców.

Możliwe jest dopasowanie kształtu, formy i rozmiaru kamieni elewacyjnych do potrzeb każdego klienta.

Mogą to być małe kamienie, mogą to być wielkie kamienie – wszystko uzależnione jest od potrzeb danego klienta, jego potrzeb oraz metody opracowania budynku.Nabywca ma wpływ, jakiego rodzaju elewację ułoży na własnym domu. Najtrwalszym kamieniem do wykańczania elewacji jest granit,stosowany bardzo rzadko z uwagi na bardzo duży koszt. Popularna jest wiedza, że kamień naturalny jest wyjątkowo trwałym i wytrzymałym surowcem. Jednak nawet on podlega działaniu istotnych czynników takich, jak opady, promieniowanie, zmiany temperatury, sole i kwasy. Na kamieniu pojawiają się co więcej różne dziwne zjawiska grzyby, mchy i porosty. Działanie tych elementów posiada znaczenie dla wizerunku kamienia. Granity, wapienie i piaskowce są polerowane, szlifowane i wygładzane. Są w ten sposób niejako nieprzemakalne, a brud pojawia się w ich wnętrzu. Elegancki, czyli wypolerowany, kamień ma odporność wiatr, słońce czy deszcz, a zatem czynniki atmosferyczne. Wapienie i piaskowce powinny podlegać impregnacji. Produkty chroniące kamień przed brudem są bezbarwne, nadają połysk i czynią kamień bardzo trwałym. Porowate kamienie elewacyjne mogą tracić kolor., stawać się nieeleganckie.

Wtedy profesjonaliści przystępują do ważnego zabiegu piaskowania.

Szlifują wierzch kamienia materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy.

Co szkodzi elewacjom zaprojektowanym z kamienia? Na pewno deszcz,śnieg oraz brud..

Są to szkodliwe czynniki, które są zdolne na stałe zniszczyć kamień. Długowieczność elewacji zapewniają firmy używające profesjonalne piaskarki do wyczyszczenia budynku z zewnątrz..


Zobacz:
Niedrogi hydraulik w Poznaniu zna ktoś?
Uchwyty na rower na dach
Jagody acai nie tylko na redukcję wagi dla starszych osób