Co warto zwiedzić w Niemczech?

niemcy

Niemcy to kraj znajdujący się w środkowej części Europy. Jest to kraj niestety często pomijany, jeśli chodzi o kierunki turystyczne, niemniej jednak jest w nim bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. W kraju tym jest bardzo dużo malowniczych krajobrazów, gór i jezior, a dodatkowo też kraj ten ma bardzo bogatą spuściznę historyczną.

Rezydencja Wettynów w Dreźnie to przepiękny zamek, znajdujący się w Starym Mieście w Dreźnie, który był niegdyś rezydencją książąt saksońskich. Jest to niesamowicie piękny budynek pod względem architektonicznym, a w środku pełen jest wyjątkowych dzieł sztuki.

Zamek w Heidelbergu to zamek reprezentujący styl gotycko-renesansowy. Położony jest on w Heidelbergu na zboczu góry. Podziwiać można jego niezwykłą architekturę. Warto wiedzieć, iż w tym miejscy znajdowała się niegdyś pierwsza celtycka osada, powstała w II wieku p.n.e. Dodatkowo zamek ten ostał się w niemal idealnym stanie, gdyż jako jedna budowla z niewielu, nie uległ zniszczeniom wojennym.

Żeby znaleźć fantastyczne atrakcje i zabytki, możesz też wybrać się do Zielonej Góry, której najcenniejsze skarby opisujemy na portalu ezielona.pl.

Neuschwanstein to miejsce, gdzie znajduje się wyjątkowy zamek, położony wśród szczytów malowniczych Alp. Otaczają go niezwykle piękne krajobrazy, co sprawia, iż jest on jednym z najpiękniejszych zamków na świecie.

Bawaria jest to kraj związkowy Niemiec, jednak miejsce to posiada niezwykle piękną architekturę, pochodzącą z dawnych wieków. Co ciekawe, miejsce to zamieszkiwane było niegdyś przez Celtów i Rzymian, jednak dziś słynie ono z festynu piwnego – Oktoberfestu.

Wyspa Muzeów w Berlinie – wyspa wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na której znajduje się muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową i Stare Muzeum. Tworzą one jeden z najbardziej znanych muzealnych kompleksów na całym świecie. Kompleks ten znajduje się na wyspie na rzece Szprewie.