Albański Berat – co warto zobaczyć w tym mieście?

Berat to jedno z tych miast, których w trakcie wycieczki po Albanii pominąć nie można. Piękna okolica, ciekawa zabudowa oraz ciekawa kolekcja zabytków – wszystko to sprawia, iż turyści chętnie zaglądają to tego miasta. Berat może się jednocześnie pochwalić międzynarodowym uznaniem, które zostało potwierdzone wpisem na listę UNESCO. Dzięki temu miastem zainteresowały się znane biura podróży, a samo miasto zaczęło się jeszcze częściej pojawiać w turystycznych katalogach.

Co warto zobaczyć w miejscowości Berat?

Wiadomo, że wycieczki po „mieście tysiąca okien” mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Piękne widoki na dolinę rzeki Osumi oraz malownicza starówka, przez którą prowadzą strome, wąskie i kręte uliczki – oto atrakcje, dzięki którym każda wyprawa na teren tego miasta staje się wspaniałą przygodą. Jeśli chodzi o miejsca w Polsce, które nieco imitują tą miejscowość, to wiele osób mówi tutaj o atrakcjach turystycznych Jaworzna – te można zobaczyć na stronie regionalnej Jaworzna JaworznoInfo.pl. A przecież w mieście jakim jest Berat czeka dodatkowo wiele ciekawych zabytków, obok których również nie można przejść obojętnie. Kuszą pozostałości tutejszego zamku, intryguje miejska starówka.

Turystyka w Beracie

Berat przyciąga jednocześnie ciekawymi zabytkami architektury sakralnej, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje cerkiew św. Teodora. Innym obiektem, któremu warto poświęcić swój czas, są ruiny Czerwonego Meczetu, pochodzącego z XV wieku. Dla miłośników sztuki cerkiewnej nie lada gratką będzie wizyta w Muzeum Onufrego, w których zgromadzono prawie 200 ikon, z kolei dla miłośników historii i kultury ludowej godnym polecenia miejscem stanie się Narodowe Muzeum Etnograficzne. W miejscu tym można ujrzeć ciekawą kolekcję przedmiotów, dzięki którym można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat tego, jak przed laty wyglądało życie miejscowej ludności.

Berat to piękne miasto, a spacer po jego terenie może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Tu każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego, a pobyt w pięknej scenerii dostarczy wiele radości nawet tym najbardziej wymagającym miłośnikom podróży.