Valletta i jej skarby: Pałac Wielkich Mistrzów

Na terenie tak pięknej wyspy, jaką jest Malta, na brak atrakcji nie można narzekać. Gdzie warto się wybrać w trakcie wycieczki po tej wyspie? Wielu wspaniałych wrażeń może dostarczyć turystom wizyta w wyspiarskiej stolicy – mieście Valletta, które przyciąga wspaniałymi zabytkami.

Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Świetny artykuł o atrakcjach turystycznych wraz ze zdjęciami na Malcie znajdziemy na TurystykaInfo.pl. Z kolei tutaj przybliżymy sobie najważniejsze z tamtejszych atrakcji. Bez wątpienia jednym z tych obiektów, których w czasie wycieczki po stolicy Malty nie można pominąć, jest Pałac Wielkich Mistrzów. Wzniesiony w latach 70-tych XVI wieku, jest cennym zabytkiem dawnej architektury. Choć obecnie pałac ten jest siedzibą prezydenta oraz miejscem zebrań parlamentu, turyści mogą bez większych przeszkód zwiedzać zabytkowe wnętrza tej rezydencji.

Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Bo pałac ten to nie tylko wspaniała architektura, ale i wspaniałe wnętrza, które swym wystrojem mogą oczarować każdego. Wspaniale prezentuje się tu Sala Tronowa, ozdobiona freskami przedstawiającymi oblężenie Malty w 1565 roku, zachwycają też imponujące żyrandole, będące główną ozdobą jadalni. Najważniejszą atrakcją jest tu jednak zbrojownia, w której zgromadzono około 6 tysięcy egzemplarzy broni, z której dawniej korzystali joannici. Taka kolekcja zrobić może ogromne wrażenie na turystach – nawet na tych, których broń i historia wojskowości interesują w minimalnym stopniu.

Zabytki Valletty mają wiele uroku, a do ich zwiedzania zachęca niemal każde biuro podróży, w ofercie którego pojawia się Malta. Takie obiekty, jak Pałac Wielkich Mistrzów, mają przecież wiele uroku, a ich zwiedzenie może się dla każdego z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem.