Zamek w Kórniku: co warto wiedzieć?

zamek-kornik

Jest jedną z najcenniejszych perełek architektury, jakimi może nas oczarować Wielkopolska, oraz miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników historii i nauki. Zamek w Kórniku ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Co sprawia, że ten zabytek cieszy się tak wielką popularnością?

Powodów, dla których warto odwiedzić zamek w Kórniku, jest wiele. Bliskość Poznania oraz malownicza okolica są bez wątpienia wielkimi walorami tej rezydencji, choć wiele osób zagląda tu ze względu na historię Kórnika. Wiadomo, że zamek tutejszy zaczął powstawać już w XIV wieku i początkowo był budowlą o typowo obronnym charakterze. Z czasem przemienił się w magnacką rezydencję, która największą sławę zawdzięcza rodzinie Działyńskich. To dzięki Teofilii Działyńskiej zaczęto tu gromadzić cenne dzieła sztuki, którą rozwinął w XIX wieku najwybitniejszy przedstawiciel rodu – Tytus Działyński. To on zaczął tworzyć potężną Bibliotekę Kórnicką oraz arboretum, które do dziś zachwyca swym historycznym charakterem oraz ogromną wartością naukową.

Zwiedzając polskie lokacje, warto też odwiedzić Bydgoszcz i jedne z najlepszych atrakcji w Polsce.

Dziś zamek w Kórniku jest jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi może się pochwalić Wielkopolska, a spacer po jego wnętrzach może się okazać wspaniałą przygodą dla wielu z nas. Cenne dzieła sztuki, husarskie kopie oraz sala utrzymana w stylu mauretańskim – -to atrakcje, którym trudno jest się oprzeć. A że przy okazji wizyty w Kórniku można pospacerować po arboretum, zobaczyć miejsce, w którym urodziła się Wisława Szymborska oraz pospacerować po promenadzie nad Jeziorem Kórnickim, wizyta w tym miejscu każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.